Moja córka bardzo mało je. Pamiętam, że gdy byłam dzieckiem, u mnie w domu jadało się dużo większe porcje, dziecko musiało „zdrowo” wyglądać. Jak zmusić dziecko do jedzenia?

dziecko gotujace z mama

Proszę nie zmuszać dziecka do jedzenia, bo osiągnie Pani efekt przeciwny do zamierzonego. Rodzice często mają nierealistyczne oczekiwania co do tego, ile dzieci zjedzą. Powinna Pani proponować dziecku zdrowe produkty, najlepiej dając przykład na własnej osobie. To dziecko decyduje, ile zje. Energia do codziennych aktywności jest sygnałem, że córka je wystarczająco dużo.

Kontakt: PPF „HASCO-LEK” S.A. ul. Żmigrodzka 242e, 51-131 Wrocław

Informacja o leku: tel. (+48 22) 742 00 22
informacjaoleku@hasco-lek.pl

Korzystanie z serwisu nie zastępuje diagnozy lekarza czy konsultacji farmaceuty, zaleceń lekarza, czy farmaceuty co do przyjmowania leków, a także treści ulotki i Charakterystyki Produktu Leczniczego. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby opublikowane opracowania były najwyższej jakości i odpowiadały potrzebom czytelników, a również były zgodne z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Nie ponosimy odpowiedzialności za własne decyzje użytkowników, mogące mieć wpływ na ich zdrowie, prowadzoną działalność gospodarczą lub zawodową.