Obserwuję u synka stopniowe chudnięcie, wydaje mi się że je coraz mniej. Moja mama oskarża mnie o głodzenie dziecka. Staszek ma dobry nastrój i chętnie się bawi. Czy powinnam się martwić? Czy to minie?

chudnace dziecko

Jeśli dziecko ma energię do codziennych aktywności, prawdopodobnie przyjmuje wystarczające ilości pokarmu. Najczęściej rodzice mają podobne obserwacje w drugim roku życia, kiedy spada zapotrzebowanie kaloryczne w stosunku do okresu niemowlęctwa. Jeśli wciąż będzie Pani zaniepokojona, proszę skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć zdrowotne przyczyny tej sytuacji.

Kontakt: PPF „HASCO-LEK” S.A. ul. Żmigrodzka 242e, 51-131 Wrocław

Informacja o leku: tel. (+48 22) 742 00 22
informacjaoleku@hasco-lek.pl

Korzystanie z serwisu nie zastępuje diagnozy lekarza czy konsultacji farmaceuty, zaleceń lekarza, czy farmaceuty co do przyjmowania leków, a także treści ulotki i Charakterystyki Produktu Leczniczego. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby opublikowane opracowania były najwyższej jakości i odpowiadały potrzebom czytelników, a również były zgodne z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Nie ponosimy odpowiedzialności za własne decyzje użytkowników, mogące mieć wpływ na ich zdrowie, prowadzoną działalność gospodarczą lub zawodową.