Oczami mamy

radosne dziecko

Zrelaksowana mama to szczęśliwe dziecko

O tym rzadko się mówi, ale tak naprawdę szczęście maluszka mocno powiązane jest ze szczęściem rodziców, a przede wszystkim mamy. Jeżeli nie potrafimy choć na chwilę wyjść z roli matki, nie znajdziemy chwili dla siebie, dziecko wyczuwa nasze zmęczenie, przejmuje wzorce i uczy się przez obserwację, jak należy traktować siebie. To trudne zachować zdrowy balans będąc rodzicem, ale to naprawdę ważne nie tylko dla nas, ale też dla naszych dzieci.

dziecko z maskotka

Rozwód rodziców a dziecięcy psycholog

Kiedy nasz synek miał 5 latek zdecydowaliśmy się z byłym już mężem na rozwód. Myśleliśmy, że jest on jeszcze za mały, by zrozumieć powagę sytuacji. Niestety, kiedy Adaś poszedł do przedszkola jego wychowawczyni zwróciła nam uwagę na jego nadpobudliwość. Na początku obawialiśmy się poważnego zaburzenia, jednak po kilku wizytach u psychologa okazało się, że jest to objaw dziecięcej depresji. Dziś już wiem, że dziecko wyczuwa problemy już w bardzo młodym wieku, a takie wydarzenia jak rozwód rodziców, powinny odbywać się pod okiem dziecięcego psychologa.

Kontakt: PPF „HASCO-LEK” S.A. ul. Żmigrodzka 242e, 51-131 Wrocław

Informacja o leku: tel. (+48 22) 742 00 22
informacjaoleku@hasco-lek.pl

Korzystanie z serwisu nie zastępuje diagnozy lekarza czy konsultacji farmaceuty, zaleceń lekarza, czy farmaceuty co do przyjmowania leków, a także treści ulotki i Charakterystyki Produktu Leczniczego. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby opublikowane opracowania były najwyższej jakości i odpowiadały potrzebom czytelników, a również były zgodne z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Nie ponosimy odpowiedzialności za własne decyzje użytkowników, mogące mieć wpływ na ich zdrowie, prowadzoną działalność gospodarczą lub zawodową.