Oczami mamy

karmiaca mama na dworze

Pora karmienia może nadejść zawsze

Karmienie piersią może w pełni zrozumieć tylko inna kobieta, która także karmi piersią. Sama uwielbiam wychodzić na miasto i spacerować z moją 8-miesięczną córeczką. Staram się wtedy odpowiednio ubrać, wkładam na siebie takie bluzki lub sukienki, które ułatwiają karmienie poza domem. To oczywiste, że przychodzą momenty gdy nie mam wyjścia i po prostu muszę nakarmić małą. Raczej nie spotkałam się z krytycznymi spojrzeniami, zawsze pamiętam też, że ja i moje dziecko mamy do tego prawo. Bardzo się cieszę, że czasy się zmieniają i karmienie w miejscach publicznych przestaje być społecznie piętnowane, a wiele miejsc, takich jak restauracje czy kawiarnie posiada specjalne miejsca dla karmiących matek.

prawo i formalności

Urlop na opiekę nad dzieckiem

Do pracy wróciłam pół roku temu. Moja praca wymaga ode mnie sporego zaangażowania, urlop powinnam planować z dużym wyprzedzeniem. Nawet jeżeli przysługuje mi urlop na opiekę nad dzieckiem, bardzo ciężko jest mi z niego skorzystać w praktyce. Na szczęście mój mąż może pozwolić sobie na korzystanie z takiego urlopu w swojej pracy i kiedy przychodzi taka potrzeba, to on zajmuje się naszymi pociechami kiedy chorują.

Kontakt: PPF „HASCO-LEK” S.A. ul. Żmigrodzka 242e, 51-131 Wrocław

Informacja o leku: tel. (+48 22) 742 00 22
informacjaoleku@hasco-lek.pl

Korzystanie z serwisu nie zastępuje diagnozy lekarza czy konsultacji farmaceuty, zaleceń lekarza, czy farmaceuty co do przyjmowania leków, a także treści ulotki i Charakterystyki Produktu Leczniczego. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby opublikowane opracowania były najwyższej jakości i odpowiadały potrzebom czytelników, a również były zgodne z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Nie ponosimy odpowiedzialności za własne decyzje użytkowników, mogące mieć wpływ na ich zdrowie, prowadzoną działalność gospodarczą lub zawodową.