Oczami mamy

odpoczywajaca mama

Zmęczenie po drugim porodzie

Pierwszy poród był dla mnie dość znośnym wydarzeniem. Wszystko przebiegło bez komplikacji, a miesiąc po narodzinach byłam już niemal w swojej dawnej formie. Przy drugiej ciąży było zdecydowanie trudniej! Minął miesiąc od porodu, a ja wciąż czułam osłabienie. Na szczęście lekarze nie znaleźli żadnych medycznych powodów zmęczenia, więc uznałam, że może tym razem potrzebuję po prostu więcej czasu. Miałam dobre przeczucie. Starałam się więcej odpoczywać, zdrowo odżywiać, odpuszczać obowiązki, które nie wymagały mojej interwencji i tak po sześciu miesiącach byłam już w znacznie lepszej formie.

karmiaca mama

Odstawienie od piersi. Czułość jest ważna

Odstawianie dziecka od piersi to proces bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. Ja osobiście chciałabym ostrzec przed starodawnymi metodami, które stosowały jeszcze nasze babcie. Kiedy byłam już bardzo zdesperowana, ponieważ ciężko mi szło odstawienie mojej dwuletniej już córeczki, czytałam fora internetowe. Różne kobiety polecały metody, które miały niemalże odstraszyć dziecko od piersi. Byłam tak zmęczona, że o mały włos nie wypróbowałam jednej z metod. Zanim jednak to zrobiłam przeczytałam książkę, w której autorka wyjaśnia, jak ważny jest ten moment i jak bardzo może on wpłynąć na moją dalszą relację z córką. Wtedy zrozumiałam, że obrzydzanie jej mojej piersi to ostatnie czego potrzebuję. Uzbroiłam się w cierpliwość, dając mojej córeczce więcej bliskości za dnia, a wieczorem usypiał ją tata. W ten sposób powoli udało nam się odejść od karmienia piersią.

Kontakt: PPF „HASCO-LEK” S.A. ul. Żmigrodzka 242e, 51-131 Wrocław

Informacja o leku: tel. (+48 22) 742 00 22
informacjaoleku@hasco-lek.pl

Korzystanie z serwisu nie zastępuje diagnozy lekarza czy konsultacji farmaceuty, zaleceń lekarza, czy farmaceuty co do przyjmowania leków, a także treści ulotki i Charakterystyki Produktu Leczniczego. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby opublikowane opracowania były najwyższej jakości i odpowiadały potrzebom czytelników, a również były zgodne z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Nie ponosimy odpowiedzialności za własne decyzje użytkowników, mogące mieć wpływ na ich zdrowie, prowadzoną działalność gospodarczą lub zawodową.