Oczami mamy

zachcianki w ciazy

Pozwól sobie na emocje w ciąży

Huśtawki nastrojów to symptom, który dał mi się mocno we znaki przy pierwszej ciąży. Czasem miałam wrażenie, że wariuję do reszty, kiedy nagle zbierało mi się na płacz bez większego powodu. Wiele razy próbowałam się powstrzymywać, ale to przynosiło tylko złość i frustrację, które zupełnie nie pomagały, a wręcz tylko dolewały oliwę do ognia. Pewnego dnia, kiedy spotkałam się z moją mamą, miałam kolejny napad płaczu. Już próbowałam go tłumić, kiedy mama powiedziała, żebym sobie odpuściła i płakała, jeśli mam ochotę płakać. Niesamowite! Okazało się, że ta prosta rada rozwiązała niemal cały problem. Dzięki odpuszczeniu sobie trzymania się w ryzach napady trwały dużo krócej i dużo delikatniej. Pamiętajcie kobiety, pozwólcie sobie czuć swoje emocje, nawet kiedy wydają się irracjonalne!

mama w ciazy

Zmiany w ciele nie zawsze cieszą

Ciąża to piękny okres, szczególnie wtedy, gdy dziecko było długo wyczekiwane. Nikt mnie jednak nie ostrzegł, że zmiany zachodzące w ciele mogą być tak przytłaczające. Nie jest łatwo o tym mówić, ponieważ od matek często wymaga się skupienia na zdrowiu i cudzie poczęcia, a rozmowy o wyglądzie i kompleksach często odbierane są jako puste i powierzchowne. Ja jednak chcę mówić o tym, że gdy nasze ciało tak bardzo się zmienia a hormony buzują, mamy prawo rozmawiać także o swoim wyglądzie i o tym, że chcemy być nadal atrakcyjne i piękne.

Kontakt: PPF „HASCO-LEK” S.A. ul. Żmigrodzka 242e, 51-131 Wrocław

Informacja o leku: tel. (+48 22) 742 00 22
informacjaoleku@hasco-lek.pl

Korzystanie z serwisu nie zastępuje diagnozy lekarza czy konsultacji farmaceuty, zaleceń lekarza, czy farmaceuty co do przyjmowania leków, a także treści ulotki i Charakterystyki Produktu Leczniczego. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby opublikowane opracowania były najwyższej jakości i odpowiadały potrzebom czytelników, a również były zgodne z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Nie ponosimy odpowiedzialności za własne decyzje użytkowników, mogące mieć wpływ na ich zdrowie, prowadzoną działalność gospodarczą lub zawodową.